Tijd tot de start van Roparun 2024

De Roparun vindt plaats van 18 tot en met 20 mei

0 dagen
0 uur
0 minuten
0 seconden

Roparun 2023 statistieken

212 Teams
49 Doelen
€2.688.044,21 Roparun 2023 opbrengsten

Motorteam alvast op de route: ‘’Iedere keer wat beter, mooier en scherper’’

21-03-2023 om 15:42 uur

motor1
Zo’n achttien vrijwilligers uit het motorteam van de Roparun zijn afgelopen weekend alvast op zowel de noordelijke als zuidelijke route geweest om de wegen te verkennen, te testen en tijdig te kunnen anticiperen op eventuele risico’s. Dat is belangrijk, zodat niemand straks tijdens het evenement voor verrassingen komt te staan. Erwin van Beek, wedstrijdleider van de route zuid, is lid van het motorteam en vertelt wat er afgelopen weekend gebeurd is.

‘’Het belangrijkste doel is het verkennen van de route, maar zo’n weekend is ook belangrijk voor het saamhorigheidsgevoel in het motorteam. We testen de routes en kijken waar eventuele knelpunten kunnen ontstaan. Dat doen we bewust op drukke dagen. Tijdens het evenement is het immers straks ook druk. Zo zijn we dwars door de drukste winkelstraat van Emmen gereden om te kijken of het daar al Roparun-proof is. Ook hebben we op de eerste dag een groot deel van de noordlus gereden. Op de tweede dag stond de route zuid op de planning.’’
motor2

Gelukkig zijn er geen grote hiaten geconstateerd. En daardoor was er ook ruimte voor ontspanning. ‘’Ons team bestaat uit ervaren motorrijders die qua capaciteiten aan strenge toelatingseisen voldoen. Zo zijn er veel motorrijders werkzaam bij politie, brandweer en Rijkswaterstaat. Dat is belangrijk, wij zorgen namelijk voor de veiligheid op de route. Iedereen in ons team is goed getraind om risico’s te herkennen en uit te sluiten. Dan is het ook belangrijk dat je op elkaar bent in gespeeld. Daarom sloten we de dag af met een gezellige barbecue in onze blokhut in Enschede. Voor ons is dit jaarlijkse weekend eigenlijk vergelijkbaar met een gewone Roparun’’, zegt Erwin.

De route wordt ieder jaar wat mooier, scherper en beter. ‘’De route is natuurlijk bijna altijd copy/paste, maar we moeten rekening houden met drukke kruispunten, omleidingen en afsluitingen. We geven eventuele aanpassingen door aan het routeteam. Dan weten we zeker dat straks tijdens Pinksteren, iedereen veilig de route op kan en we niet verrast worden.’’

motor3

© 2023 Stichting Roparun | Alle rechten voorbehouden